Humanitarna poteza igralca NK Svobode

Že od malih nog nas učijo solidarnosti do sočloveka. Humanost pokažemo s pozornostjo do starejših, z darovanjem pomoči potrebnim in nasploh s pomočjo ne samo bližnjim pač pa tudi ljudem v naši širši skupnosti. Občutek, ki nas preveva, ko nekomu priskočimo v pomoč, sta predvsem sreča in zadovoljstvo, ter občutje večje povezanosti z drugimi in navsezadnje, s samim seboj.
Živimo v času, v katerem je tempo življenja zelo hiter, ko nimamo časa zase, kaj pa šele za druge, zato velikokrat pozabimo, da nismo sami, da so ljudje, ki potrebujejo našo pomoč in za katere je potrebno poskrbeti s skupnimi močmi, kot družba.

Igralec nogometnega kluba Svoboda g. Dino Ibranović je mladenič, ki zelo dobro razume pomen besede humanost. Kljub redni zaposlitvi in številnim obveznostim, ki nam jih življenje prinaša, si je mladi nogometaš vzel čas za prav posebno gesto.

Nekega večera, po prijateljski tekmi, je g. Ibranović poklical v klub NK Svoboda in vprašal, kaj naj naredi s paketom hrane in pijače, ki je preostala po tekmi. Odgovorili so mu, naj hrano razdeli igralcem ali naj jo odnese domov, kajti, v nasprotnem primeru bo vse končalo v smeteh. Glede na to, da od ostalih igralcev ni nihče želel sendvičev in pijače, je mladi nogometaš odnesel vse domov, ker ni želel, da bi vsa hrana in pijača pristala v smeteh. Po pogovoru s starši se je g. Ibranović odločil, da paket odnese brezdomcem. Poizvedba za naslovom ni trajala dolgo, saj ga je takoj našel ter kontaktno osebo Zavetišča za brezdomce v Ljubljani, s katero se je domenil za prevzem paketa. Zaradi trenutne situacije (Covid19), g. Ibranović ni mogel vstopiti v zavetišče, zato je predaja potekala zunaj, pred ograjo.

’’Zaradi obilnega dela v zavetišču, sta razgovor in predaja paketa trajala kratko, pa vendar dovolj, da sem občutil hvaležnost z njihove strani,’’ pravi mladi nogometaš, ki se je dogovoril da bo v bodoče, če bo v podobni situaciji, spet ponudil pomoč zavetišču.

G.Ibranović, nogometaš NK Svobode nam je pokazal, da človečnost pomeni priznavanje dostojanstva drugih ljudi, skupin in kultur in da je solidarnost odzivnost na potrebe nas samih in drugih ljudi.

NK Svoboda podpira humanitarna dejanja, s katerimi širi solidarnost med ljudmi in opozarja na to, da smo vsi eno, da smo vsi del skupnosti, v katero moramo vlagati s skupnimi močmi.