U13 odigrali tekmo s prijatelji iz Celovca

Izbrana selekcija U13 se je v petek na Svobodi pomerila s prijateljskim klubom SAK (Slovenski atletski klub) Celovec. Po uvodnem vodstvu domačih, za katerega je poskrbel Džafić, so gostje bolje izkoristili svoje priložnosti in na koncu prišli do zmage z 1:4. Kljub porazu so si Ljubljančani uspeli ustvariti veliko število priložnosti, ki so žal ostale neizkoriščene in na koncu so morali gostom čestitati za zasluženo zmago.

V delegaciji SAK-a je bil tudi Marjan Smid, podpredsednik Slovenskega športnega kluba avstrijske Koroške in večletnega sodelavca SAK-a Celovec. Po tekmi je za našo spletno stran povedal: „Zelo pomembno je, da fantje igrajo mednarodne tekme, tako nabirajo nove potrebne izkušnje. Dvoboji so bolj čvrsti kot pri nas, rabili bi več takih tekem, ker bi s tem tudi hitreje napredovali. V naši ekipi imamo pravo mednarodno mešanico, imamo dva Slovenca, eden je zamejski, eden se vozi iz Ljubljane (ta je začel z nogometom v našem kampu Zmajevo Gnezdo), imamo Bosance, imamo Hrvate. Fantje se pogovarjajo slovensko, nemško, hrvaško in tudi angleško. Veseli nas, da smo priča taki multilingvistiki, čeprav smo pri nas včasih deležni tudi kake kritike zaradi tega. Fantje se z veseljem odzovejo na vabilo za igranje na takih tekmah in veselimo se nove izkušnje v prihodnosti.“