Svoboda premagala Ljubljano

Svoboda – Ljubljana 4:1

(Kmetič 2x, Zulić, Oder)

Na zadnji pripravljalni tekmi pred pričetkom prvenstva 2022/23 je Svoboda na domačem igrišču gostila Ljubljano, ki jo vodi Ermin Raković. Rdeče-beli so prek Odra hitro zapretili, a se je izkazal gostujoči vratar. Sledile sta dve dobri priložnosti Ljubljane, toda napadalca nista bila pri strelu. Nekaj minut kasneje se je izkazal Svobodin vratar Tiganj, ki je ubranil strel z bele točke, žogo je celo ujel. Kmetič je po lepi podaji Gačnika prvi zatresel mrežo. Do polčasa nismo več videli zadetkov.

V nadaljevanju smo spremljali več ali manj enosmerni promet v smeri vrat Ljubljane. Kmetič je hitro zvišal na 2:0, po predložku z levega krila. Sledilo je nekaj minut igre med obema kazenskima prostoroma. Rdeče-beli so v zadnjih dvajsetih minutah zopet pritisnili na plin. Po lepi globinski podaji je na 3:0 zvišal rezervist Zulić. Podobno akcijo je za 4:0 zaključil Oder. Gostje so do zadetka prišli pet minut pred koncem srečanja. Tik pred koncem je še enkrat dobro meril Zulić, a se je izkazal vratar Ljubljane.