Svoboda dobila pripravljalno tekmo proti Rudarju iz Trbovelj

Na drugi prijateljski tekmi, ki spada na sklop priprav na sezono 2022/23 se je Svoboda pomerila s knapi iz Trbovelj. Trener Rizvić je od svojih varovancev zahteval visok tempo od prve minute, kar je prineslo nekaj dobrih priložnosti za rdeče-bele. Že v drugi minuti je Mesec izkoristil svojo hitrost in s polovice igrišča krenil proti vratom gostov, tam se je izkazal vratar zeleno-črnih. Nekaj minut kasneje je Zulić dobro zapretil z glavo in še v istem napadu s strelom od blizu zadel vratnico. Na drugi strani so Trboveljčani tudi nekajkrat pokazali zobe, nevarni so bili predvsem po krilih, od koder je padel tudi prvi zadetek. Po izgubljeni žogi rdeče-belih so hitro prešli v protinapad in premagali vratarja z akcijo po levi strani. Kurent je s strelom roba kazenskega prostora iskal izenačenje tik pred polčasom, a je žoga zletela mimo.

V drugem delu sta rezervista Oder in Kmetič močno poživila igro v napadu in takoj nakazala, tempo igre v drugem polčasu. Izenačenje je prišlo prek Kurenta, ki je zadel iz prostega strela. Na 2:1 je povišal Kmetič po le eni izmed številnih akcij dua OK (op.p., Oder-Kmetič). Trboveljčani so znižali na 2:2 po prekinitvi z leve strani, obramba ni naredila svoje naloge. Končni rezultat 3:2 je pet minut pred koncem postavil Oder, ki je že pred tem imel na nogi strel, a se je takrat odločil za podajo, ki je ostala neizkoriščena.