Po zmagi v Mirnu, poraz doma proti Tolminu

Svoboda je po treh porazih strnila vrste in slavila na težkem gostovanj pri Adriji. Bilo je 1:2, za Viteze pa sta zadela Zubanović in Zulić. Moštvo si je povrnilo nekaj samozavesti in optimistično pričakovalo tekmo proti vodilnemu Tolminu. V uvodnih minutah sta obe ekipi igrali previdno in več ali manj ‘tipali’ nasprotnika. Tolminci so po napaki v obrambi prišli do čistega strela in povedali z 1:0, to je bil tudi rezultat polčasa.

V drugem delu so Vitezi prestavili v višjo prestavo in vse moči stavili v napad. Gostje so se povlekli na svojo polovico in čakali priložnost iz protinapadov. Gol, ki je vseskozi visel v zraku je prišel 10 minut pred koncem, ko je bil Zulić dovolj odločen in izkoristil pozno reakcijo vratarja. Sledilo je še nekaj situacij, kjer bi Svoboda lahko zadela, a je manjkalo zbranosti v zaključku. Minuto pred koncem rednega dela so gostje iz prekinitve prišli do strela in zopet povedli. Za kaj več je zmanjkalo časa.