Nov trener članskega moštva je Željko Filipović

Vodenje članskega moštva NK Svoboda Ljubljana je prevzel Željko Filipović. V svoji igralski karieri je med drugim igral za Maribor, Olimpijo, Domžale, Dynamo Brest, Mechelen in Vojvodino, zabeležil pa je tudi 4 nastope za slovensko izbrano vrsto. Po klicu predsednika (Hajra Rizvića, op.p.), se je hitro odločil za sodelovanje s klubom.

Ponujeno priložnost sem hitro izkoristil, saj imamo z vodstvom kluba podoben pogled na nogomet. Prihajam v organizirano okolje, kjer so cilji jasno začrtani. Zanimajo nas dolgoročni rezultati, zato vem, da nas čaka veliko trdega dela,“ je za klubsko spletno stran povedal Ljubljančan in dodal, „s svojimi igralskimi izkušnjami doma in v tujini, ter s pomočjo članov strokovnega štaba, sem prepričan, da lahko dvignemo ekipo na višji nivo. Tukaj mislim predvsem na disciplino, kvaliteto treniranja in seveda tudi miselnost. Igralci se morajo zavedati, da je igranje v 3. ligi spoštovanja vredno in mi si želimo biti konkurenčni.“

Skupaj z novopečenim trenerjem bodo strokovni štab tvorili še Amir Agić, Miroslav Grbić, Milorad Mitrović, ter Luka Vrhovnik, ki bo skrbel za fizično pripravo. „Vsi smo že dlje časa v nogometu in se dobro razumemo. Vsi imamo isti interes in sicer pomagati ekipi, da postane čim boljša,“ je o sodelovanju s sodelavci povedal Filipović.

Moštvo je bilo ob prehodu v novo sezono skoraj v celoti prenovljeno. Po besedah trenerja bo zagotovo še kakšen odhod in prihod, a je ekipa v 80-ih odstotkih že sestavljena. „Nekaj igralcev je sicer ostalo, a je velika večina novih fantov, ki prihajajo iz Ljubljane in okolice. Gre predvsem za mlade nogometaše, ki so zaključili z igranjem v mladinskih selekcijah. Od tistih bolj izkušenih lahko omenim Šajna in Dedića. Zelo dobri pogoji v klubu omogočajo fantom priložnost, da se razvijejo v kvalitetne igralce,“ je za konec povedal Željko Filipović.

Prva uradna preizkušnja v novi sezoni bo na sporedu 14. avgusta, ko se bo Svoboda v prvem krogu prvenstva pomerila s Slovanom na Kodeljevem.