NK Svoboda Ljubljana – NK Brda 1:1

NK Svoboda Ljubljana: Slak (v), Križaj, Jakoš, Dedić, Siječo, Sazonov, Milošević, Žagar (od 72′ Seliman), Sprinčnik, Radić (od 64, Mujkić) in Zulić. Na klopi: Kralj (v) in Kotar.

Trener: Željko Filipović.

Strelci: 31′ Siječo ; 68′ Nemec

V ŠP Vič je Svoboda odigrala prvo uradno domače srečanje v sezoni 2021/22. Že od prve minute se je videlo, da si obe ekipi želita zmage, saj smo bili priča veliko ostrim duelov in kar nekaj prekrškom. Gostje so od 33. minute igrali tudi z igralcem manj. Svoboda je začela obetavno, saj je že v deveti minuti Radić prišel do strela s peto, podal mu je Sprinčnik z desnega krila, a je vratar Brd strel ukrotil. V drugem delu prvega polčasa je po kotu Jakoš meril čez vrata, toda Siječo je bil precej bolj natančen, ko je v 31. minuti povedel rdečo-bele v vodstvo. Prekinil je napad gostov in z roba 16-meterskega prostora meril pod prečko, vratar ni mogel storiti veliko. Isti igralec je bil zopet nevaren v 39. minuti, ko je iz prostega strela meril za las prek vrat.

Začetek drugega polčasa ni ponudil veliko priložnosti. V 66. minuti so gostje po zmedi domače obrambe prišli do strela, a niso merili dovolj natančno. Dve minuti kasneje pa so le zadeli. Vratar Slak je ubranil dober strel z desne, a je odbitek pobral napadalec, ki je z glavo potisnil žogo v gol. Šest minut pred koncem je Sprinčnik meril iz obrata, zatem, ko je Zulić umiril predložek z leve, a je meril preveč po sredini vrat. Dve minuti kasneje je Sazonov z razdalje streljal previsoko in ostalo je 1:1.