Italijani pretrd oreh za rdeče-bele

Svoboda, ki jo še manj kot en teden loči do začetka prvenstva, je v Trbižu odigrala prijateljsko tekmo z novopečenim moštvom Serie D – Portogruarom. Ljubljančani so v prvem delu srečanja delovali zelo kompaktno in niso dovolili ekipi v temno rdečih majicah, da se razigra, pri čemer je močno pripomogel tudi vratar Tiganj, ki je brez težav pobiral predložke v svoj kazenski prostor. Hudin je imel odlično priložnost, da svoje moštvo popelje v vodstvo, a je strel z roba kazenskega prostora za las zletel mimo vratnice. Nevaren je bil tudi Mesec, ki je bil razpoložen v svojih prodorih po levem krilu in poslal nekaj nevarnih žog v pet-meterski prostor, toda Oder in Kmetič nista uspela priti do pravega zaključka. Portogruaro je povedel v izdihljajih tekme. Po manjši napaki v zvezni vrsti je do strela z razdalje prišel Basso in snel pajčevino z vrat Tiganja, ki ni imel možnosti.

V uvodnih minutah drugega dela so priložnost dobili še igralci s klopi. Temno-rdeči so hitro nanizali nekaj priložnosti in takoj se je moral izkazati vratar Kanurić, ki je vstopil ob polčasu. Najprej je ubranil strel z bele točke, kasneje pa še dobro reagiral pri akciji ena na ena. Nemočen je bil pri strelu Facce, ki je povišal na 2:0. Na drugi strani je Hudin lepo meril iz prostega strela, a je italijanski vratar napel vse sile in žogo odbil v kot. Lepo priložnost za gol rdeče-belih je imel Zulić, ki je z leve strani prišel sam pred vratarja, toda ni ga uspel preigrati. Končnih 3:0 je postavil Burigotto.