Haris Sadiković okrepil Svobodo

19-letni napadalec Haris Sadiković se je pridružil rdeče-belim. V lanski sezoni je nastopal v 2. SNL, kjer je branil barve Primorja in na 8-ih tekmah dosegel 3 zadetke. Pri Olimpiji je podpisal profesionalno pogodbo in bil redni član mladinskih selekcij. Vknjižil je tudi 20 nastopov za mlajše selekcije slovenske izbrane vrste. Kot izhodnega mladinca so ga pri zeleno-belih posodili Primorju, kjer se je kalil v drugoligaški konkurenci. To mu je prineslo prestop v Nafto, kjer se je po nesoglasjih z upravo odločil za prekinitev sodelovanja. Kmalu zatem, po družinski tragediji, se je odločil za zaključek kariere, a je klic predsednika Svobode, Hajra Rizvića spremenil vse.

Harisa poznam že od njegovih začetkov na Olimpiji. Je velik talent slovenskega nogometa, eden izmed najbolj perspektivnih na svoji poziciji in prava okrepitev za nas. Turbulentno stanje v slovenskem nogometu ga je prisililo, da celo razmišlja o zaključku kariere. Naš klub je namenjen temu, da lahko pomagamo domačim slovenskim igralcem, ki lahko igrajo v prvi ligi in jim ponudimo nov začetek. Vesel in srečen sem, da se je Haris odločil za naš projekt. Zaupanje je obojestransko,“ je za našo spletno stran povedal Rizvić in nam zaupal, kaj je ob klicu povedal Sadikoviću, „Po vsem kar se mu je dogajalo tako profesionalno, kot zasebno je začutil, da rabi pavzo. Mladim nogometašem se ob prehodu iz mladinskega v članski nogomet pogosto zgodi, da se znajdejo v okolju, kjer ne čutijo podpore. Rekel sem mu, ne hecaj se, pridi na Svobodo igrat nogomet in postani novi Nukić!“

Haris je sprejel ponudbo in postal član rdeče-belih. Ob tem ni skrival zadovoljstva: „Lepo mi je, da sem se vrnil domov v Ljubljano in si po vseh teh okoliščinah, ki so se mi zgodile v zadnjem obdobju povrnem željo do nogometa. Zato sem se tudi odločil, da pridem na Svobodo in ji pomagam do čim višjega mesta na lestvici, mogoče celo do uvrstitve v drugo ligo. Mislim, da z menoj ekipa lahko pridobi na resnosti. Želim si čim več zadetkov in visoke uvrstitve v prvenstvu.“