Imamo mladost, željo, motivacijo

Nogometaši Svobode so v 5. krogu 3. SNL gostovali v vroči Izoli, ki do tega kola še ni prejela nobenega zadetka. Po prvem polčasu so domačini vodili z 2:0, a so rdeče-beli prikazali srčno igro v drugem polčasu in prišli do izenačenja z 2:2. Tudi na tej tekmi je zaradi korone manjkal glavni trener Željko Filipović, zato je moštvo vodil Hajro Rizvić, ki je po tekmi za našo spletno stran strnil misli.

Prvo moram čestitati našim mladim nogometašem. Ekipa je malo taktično in tehnično podhranjena, temu lahko pripišemo slabši rezultat v prvem polčasu, ko je Izola povedla z 2:0. Nekateri se niso držali nekih taktičnih zahtev, ampak smo to potem z rotacijami in namensko menjavo v prvem polčasu srečno preobrnili. Sodnik je pošteno piskal najstrožjo kazen. Potem smo bili v naletu, lahko bi dali še kakšen gol več. Prišlo je do izključitve po drugem rumenem kartonu, bilo je v žaru borbe, nimam nobene zamere, to se dogaja. Fantje so mladi, neizkušeni, ampak smo stopili skupaj in že drugo tekmo zdržali 25 minut z igralcem manj. Kapo dol, čestitam. Ekipa je močna, imamo mladost, željo, motivacijo. Vsak lahko z nami stopi na igrišče in mi se ne predamo do zadnje minute.“