post

NOGOMETNI KLUB S TRADICIJO

Nogometni klub Svoboda Ljubljana  je slovenski nogometni klub iz Ljubljane, ustanovljen leta 1952. Domače tekme igra na stadionu Športni park Svoboda s kapaciteto 3000 gledalcev. V sedemdesetih letih je kot eden uspešnejših slovenskih  klubov in več let igral v drugi jugoslovanski ligi. V letih 1971, 1975, 1978 in 1980 je zmagal  v  slovenski republiški ligi. V sezonah  1991/92, 1992/93 in 1993/94 je igral v prvi slovenski ligi, v sezoni 1992/93 se je uvrstil tudi v četrtfinale slovenskega pokala. Tri sezone je igral v drugi slovenski ligi in sedem v tretji slovenski ligi, trenutno pa igra v četrti slovenski ligi.

Razveseljuje nas tudi dejstvo, da smo v naših vrstah vzgojili kopico kasnejših prvoligaških igralcev in slovenskih reprezentantov. V ponos si štejemo, da iz naših mladinskih vrst prihaja Brane Oblak, najboljši nogometaš Slovenije vseh časov. Za naš klub so uspešno igrali ali opravljali trenerske in druge funkcije: dr. Branko Elsner (bil je prvi trener NK Svoboda), Nedeljko Gugolj, brata Rudi in Jani Zavrl, Sašo Udovič, Ermin Šiljak, Željko Mitrovič, Andraž Kirm in mnogi drugi.