Poraz v Brdih

Vitezi so v soboto gostovali v Brdih. Moštvo je začasno prevzel Hajro Rizvić in naredil nekaj manjših sprememb v prvi zasedbi. Vitezi so krenili napadalno in si prek Kurenta že v uvodnih minutah ustvarili zelo lepo priložnost, a je domači vratar Vuk nakazal dobro formo in strel ubranil. Do čistega strela v kazenskem prostoru je prišel še Oder, a ni bil dovolj zbran. Prvi zadetek je padel, ko je po levem krilu ‘ušel’ Lugnan, Tiganj je podajo prestregel, a se je žoga odbila do Kovačeviča, ki je brez težav zadel prazen gol. Sledil je dvominutni mrk, ko je posojen nogometaš Gorice – Obi dvakrat zadel. Na odmor so bolj zadovoljni odšli domači, bilo je 3:0.

Svoboda na polčasu ni spustila glave in iskala preobrat. V igro sta s klopi vstopila Zulić in Božič in takoj osvežila igro v napadu. Gol je ves čas visel v zraku, ko so domačini izvedli protinapad in izsilili enajstmetrovko. Obi je nagrado sprejel in dosegel ‘hat-trick’. Tiganj je zadel stran, a bil za las prekratek. V 67. minuti je Zulić ušel branilcem in odločno zaključil za 4:1. To je bil že 3. zadetek napadalca Svobode v zadnjih treh tekmah. Za kaj več je zmanjkalo časa, točke so ostale v Goriških brdih.